Poprad Tatry

Letisko Poprad, vďaka svojej pozícii nedaľeko pýchy Slovenska – Veľkých Tatier má jedinečnú pozíciu  pre prepravu turistov zo zahraničia. Dosvečuje to aj fakt, že v na novoročné oslavy priletelo o 10 % viac turistov ako tomu bolo vlani.  Za rok 2012 vybavilo letisko takmer 31 000 cestujúcich, čo je nárast o 25 % oproti minulému roku.

Nárast bol zaznamenaný hlavne vďaka zvýšením počtom charterových  letov z ruských miest Moskva, Kyjeva a Charkova.

Napriek všetkým, celkom pozitívnym číslam, je prakticky jediným pravidelným spojom linka Poprad – Praha zabezpečovaný dopravcom ČSA. Letenky od czech-airlines na linke Praha – Poprad je možné zakúpiť v cene od 150 € obojsmerne.

Medzinárodne letisko Poprad – Tatry je obklopené nádhernou prírodou, 4 národnými parkami, jaskyňami a mnohými historickými osadami a mestami, z čoho mnohé sú na zozname UNESCO. Je tak vhodnou destináciou pre poznávacie zájazdy a Tatry sú  strediskom zimných športov a letnej turistiky.  Samotné mesto Poprad  je kultúrným centrom Tatier, kde nájdete galériu obrazov, ktorá Vám aj umožní predaj obrazov či jeho kúpu. Tatry sú tiež vhodným miestom pre mladé zasnúbené páry, ktoré majú radi aktívny pohyb  a prírodu, pričom svoju polovičku môžete prekvapiť strieborným prsteňom či iným šperkom, ktoré nájdete napríklad na vipgold.sk

Na rok 2013 je naplánovaná rekonštrukcia letiska a odletovej dráhy, ktorá dúfame zatraktívni letisko v stredoeurópskom regióne.

V letnej sezóne 2013 budú pre slovenských turistov pripravené lety priamo z Popradu do známych dovolenkových destinácií a to do  bulharského Burgasu na pobreží Čierneho mora a do tureckej Antalye na pobreží Stredozemného mora.

 

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPressCreated ByTvorba webovch strnok | Designed by: best suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv