O letisku

home_lot

Vznik letiska Poprad sa dátuje do obdobia 1938 kedy v okolí Popradu vyrástlo poľné letisko v rámci obranných opatrení.

Až v roku 1970 pri príležitosti konania sa majstrovstiev sveta v lyžovaní na Štrbskom Plese vznikla betonóva pristávacia dráha a administratívne budovy. Niekoľko rokov nato patrilo letisko Poprad do trojky najvyužívanejších letísk v celom Československu.

V roku 2005 sa letisko Poprad pretransformovalo na akciovú spoločnosť pričom mesto Poprad je jedným z akcionárov . Tým sa začala písať úspešná éra letiska kedy spoločnosť SkyEurope otvorila linku Poprad – Londýn pričom vytaženosť tejto linky dosahovala takmer maximum. Stala sa bránou do Veľkej Británie pre ľudi z východného a severného Slovenska, neskôr aj pre zahraničných turistov cestujúcich do Tatier či Poľska.

 

V roku 2007 kvôli vstupu Slovenska do Schengeskeho priestoru bolo letisko Poprad- Tatry upravené tak aby spĺňalo bezpečnostné normy Európskej Únie. Pribudli nové detekčné zariadenia a monitorovacie kamerové systémy.

V roku 2009 letisko Poprad napriek rozšíreniu ponuky letov o sezónne linky do Splitu, Varšavy či Bruselu čelilo existenčným problémom kvôli krachu spoločnosti SkyEurope a zrušení linky Poprad -Londýn.

Aktuálne  sa v roku 2011/2012  rokuje o znovuobnovení linky Poprad – Londýn zo spoločnostou  Holidays Czech Airlines. Lietať by sa malo dvakrát týždenne, pravidelná linka na trase Poprad – Londýn  nieje potvrdená.

 

Powered by WordPressCreated ByTvorba webovch strnok | Designed by: best suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv